قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس

ژل طبی افزایش قد betall اصل به صورت پاشنه مخفی ژله ای | خرید کفی ژله ای افزایش قد به صورت لژ مخفی افزایش قد

خرید ژل افزایش قد پاشنه مخفی ژله ای سیلیکونی بیتال |09359482324

09359482324 شنبه تا چها شنبه ساعت 9 تا 17
پنجشنبه ها 9 تا 14

عوامل تعیین کننده رشد جسمانی و افزایش قد

عوامل تعیین کننده رشد جسمانی و افزایش قد
رشد جسمانی سریع، مهم‌ترین مشخصه اولین سال زندگی است. قد و وزن تقریبا به موازات یکدیگر رشد می‌کنند، اگرچه بین کودکان همسن از نظر قد و وزن تفاوت وجود دارد، ولی نمونه‌ای یافت می‌شود که تمام کودکان در آن حدود با یکدیگر مشترک هستند.
قد
قد نوزاد در هنگام تولد ۴۵- ۴۰ سانتیمتر است. در طی دو سال نخست، قد به سرعت افزایش می‌یابد، پس از چهار ماه اول، قد نوزاد به طور متوسط ۵۷ تا ۶۰ سانتیمتر، در هشت ماهگی ۶۰ تا ۶۸ سانتیمتر و در یک سالگی ۶۸ تا ۷۳ سانتیمتر می‌شود.
در دو سالگی قد نوزاد به ۷۸ تا ۸۳ سانتیمتر افزایش می‌یابد. در ۵ سالگی قد کودک دو برابر نوزادی است، یعنی حدود ۹۰ سانتیمتر می‌شود. از ۵ سالگی تا آغاز نوجوانی رشد کندتر خواهد شد. از ده تا چهارده سالگی، در دختران و از دوازده تا شانزده سالگی در پسران، یک دوران سریع رشد دیده می‌شود، پس از آن رشد خیلی کند شده تا اینکه انسان بالاخره در هجده تا بیشت سالگی به حداکثر رشد خود می‌رسد. از دوران کودکی می‌توان تا اندازه‌ای پیش‌بینی کرد که قد کودک در هنگام بلوغ چه مقدار خواهد بود.


وزن
وزن کودک بهترین شاخص سلامتی است. وزن نوزاد به طور متوسط ۶ تا ۹ پوند (۷۲/۲ تا ۰۹/۴ کیلوگرم) است. در پنج تا شش ماهگی، وزن نوزاد دو برابر و در پایان سال اول سه برابر می‌شود.
پس از یک سالگی تا قبل از بلوغ، حد متوسط افزایش وزن در هر سال ۴ تا ۶ پوند (۸۱/۱ تا ۷۲/۲ کیلوگرم) است. در هر بار معاینه،کودک وزن می‌شود. چنانچه وزن کودک بیشتر یا کمتر از حد معمول باشد لازم است که پزشک آگاه نمود. از روی جدول شماره ۱ می‌توان قد و وزن تقریبی شیرخواران و کودکان را به دست آورد.
– جداول نمونه‌ای که برای افزایش قد  و وزن و سن تهیه گردیده برای ارزیابی رشد کودکان قابل استفاده می باشند ولی در ضمن باید مقایسه وضع فعلی کودک با وضع گذشته خود او نیز به عمل آید.
۱٫ بهترین جداول نمونه قد و وزن و سن آن است که از کودکانی که تغذیه خوب را داشته‌اند تهیه گردیده باشد، در ضمن آن کودکان نماینده ملیت‌های مختلف باشند به عبارت دیگر برای ملیت‌های مختلف جداول جداگانه‌ای تهیه گردد.
۲٫ کودکانی که اندازه بدن آنها با جداول نمونه انحراف دارد ولی بدن آنها رشد و نمو کرده و سایر مشخصات کودکان تندرست را دارا هستند، سالم و تندرست می‌باشند.
۳٫ کودکای که وزن بدنشان یا اندازه قد و سنشان هماهنگی ندارد، در فعالیت‌های روزانه زودتر خسته شده و قدرت تحمل آنها کم خواهد بود.
۴٫ یکی از عوارض مشخص بدی تغذیه در کودکان، یکی،وزن آنهاست که با وزن کردن مرتب آنها به طور ماهانه و یا سه ماه یک بار به دست می‌آید.
۵٫ زیاد شدن وزن بدن با افزایش مواد شیمیایی و حجم عضلات و اندام بدن توام است و البته اندازه‌گیری وزن بدن تنها وسیله برای تشخیص وضع عمومی تغذیه کودک نیست.
۶٫ پسران و دختران هم سن در سن بلوغ ممکن است به اندازه چهار الی پنج سال اختلاف رشد جسمی با هم داشته باشند.

 

 

از دیگر مقالات ما بازدید نمایید :
پاشنه مخفی افزایش قد , خرید پاشنه افزایش قد , خرید ژل طبی افزایش قد , ژل افزایش قد در اصفهان

در خبرنامه ما ثبت نام کنید و از آخرین محصولات و پیشنهادات مطلع گردید :